Pagalba telefonu  Pagalba internetu Savanorystė 
     
 
Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA) yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti Lietuvoje veikiančias tarnybas, kuriose telefonu ir internetu emocinę paramą teikia specialiai tam paruošti savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai. LEPTA misija - kritiniu metu suteikti nemokamą, lengvai prieinamą, anonimišką emocinę paramą, sumažinti žmogaus emocinį skausmą, padėti atlaikyti ir įveikti sunkumus.  2022 metais LEPTA kartu su savo narėmis vykdo projektą "Emocinės pagalbos teikimas telefonu ir susirašinėjant internetu 2022 metais", kurį finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Šioje svetainėje galite daugiau sužinoti apie asociaciją, jos nares bei jų teikiamą pagalbą, apie galimybę tapti savanoriu.
 
     
 

2022 09 25 Išrinkta nauja LEPTA Valdyba

Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos visuotinis narių susirinkimas šių metų rugsėjo 25 dieną išrinko asociacijos Valdybą dvejų metų kadencijai. Valdyboje darbą tęs Valdybos pirmininke perrinkta "Vaikų linijos" Kauno padalinio koordinatorė Rugilė Pekoriūtė-Kuzmė, "Jaunimo linijos" vadovė Diana Bukantaitė-Kutkevičienė ir "Vilties linijos" koordinatorė Rita Šatkuvienė. Į Valdybos gretas pirmą kartą įsijungia "Pagalbos moterims linijos" Vilniaus padalinio vadovė Roberta Pauliuščenkaitė ir "Vaikų linijos" projektų koordinatorė Brigita Vazgytė.

2022 05 02 Jau galima prisiskambinti į "Vaikų liniją" ir "Vilties liniją"

Nuo balandžio 30 dienos (šeštadienio) 19 valandos iki gegužės 2 dienos (pirmadienio) 13 valandos dėl techninių kliūčių nebuvo galima prisiskambinti "Vaikų linijos" ir "Vilties linijos" telefonais. Šiuo metu ryšys atkurtas, prisiskambinti vėl galima.

2019-2021 metų veiklos rezultatai: nepaisant pandemijos, emocinė parama pasiekiama vis lengviau

Nepaisant Covid-19 pandemijos, Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijai (LEPTA) priklausančios „Vaikų linija“, „Jaunimo linija“, „Vilties linija“, „Pagalbos moterims linija“ ir „Linija doverija“ didino veiklos apimtis ir tapo lengviau pasiekiamos besikreipiantiems emocinės paramos telefonu ir internetu.

Emocinės paramos linijos atsiliepė į 56 procentus skambučių 2019 metais, 2020 metais – į 65 procentus skambučių, o 2021 metais – į 67 procentus skambučių.

Per šį laikotarpį populiarėjo emocinė parama susirašinėjant internetu (angliškai – chat). 2019 metais įvyko 5031 pokalbiai internetu, 2020 metais – 6303, o 2021 metais – 7414. Tuo pat metu mažėjo emocinės paramos kreipimųsi elektroniniais laiškais.

„Emocinę paramą teikiančių ir veiklas užtikrinančių savanorių skaičius augo ir 2021 metais pasiekė beveik tūkstantį. Galbūt dėl to, kad emocinės paramos linijos yra gerai žinomos Lietuvoje, o savanorystė suteikia asmeninio augimo galimybių ir neįkainojamos patirties“, teigia LEPTA vykdantysis direktorius Tomas Baranovas. „Džiaugiamės, kad mūsų gretos auga – prieš kelis mėnesius į asociaciją įsiliejo nauja asocijuota narė, Pagalbos vyrams linija „Nelik vienas“.

Su 2019-2021 metų LEPTA veiklos ataskaita galima susipažinti paspaudus šią nuorodą.

Emocinės paramos telefonu kontaktai

Emocinės paramos internetu kontaktai

Savanorystės galimybės

2022 02 27 Kaip tvarkytis su emocine įtampa, vykstant Rusijos karui prieš Ukrainą?

Emocinės paramos linijos socialiniuose tinkluose skelbia patarimus ir ragina kreiptis.

“Jaunimo linija” parengė atmintinę “Nerimas dėl karo. Ką daryti?”.

  • Jausti baimę yra natūralu.
  • Apie jausmus svarbu kalbėtis.
  • Susikoncentruoti į galimus kontroliuoti dalykus.
  • Svarbu tęsti kasdienę veiklą.

Daugiau patarimų ir informacijos galima rasti “Jaunimo linijos” paskyroje “Facebook” socialiniame tinkle.

“Vaikų linija” dalinasi patarimais, kaip kalbėti su vaikais apie karą.

“Vilties linija” skatina prisiminti, kad kylančiais jausmais galite pasidalinti paskambinę į “Vilties liniją”.

“Pagalbos moterims linija” ragina nelikti vieniems, būti bendrystėje, kalbėtis, bendrauti, palaikyti vieni kitus.

Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos emocinės paramos telefonu kontaktai.

Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos emocinės paramos internetu kontaktai.

Sausio 27 dieną galimi emocinės paramos telefonu teikimo sutrikimai

Dėl planinio elektros tiekimo atjungimo sausio 27 dieną (ketvirtadienį) galimi emocinės paramos telefonu teikimo sutrikimai "Vaikų linijoje", "Jaunimo linijoje", "Vilties linijoje" ir "Pagalbos moterims linijoje".

Tuo metu "Vaikų linijai", "Vilties linijai", "Pagalbos moterims linijai", o taip pat Pagalbos vyrams linijai "Nelik vienas" galite parašyti elektroninį laišką, į kurį Jums atsakys emocinės paramos konsultantai. Nuorodos ir elektroninio pašto adresai, kuriais galite rašyti laiškus, pateikiami čia (paspauskite šią nuorodą).


Naujienų archyvas >>>
 
 

Pagrindiniai rėmėjai

 
 
                        


 
Visi rėmėjai
 

Sprendimas: NET GROUP