Pagalba telefonu  Pagalba internetu Savanorystė 
     
 
Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA) yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti Lietuvoje veikiančias tarnybas, kuriose telefonu ir internetu emocinę paramą teikia specialiai tam paruošti savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai. LEPTA misija - kritiniu metu suteikti nemokamą, lengvai prieinamą, anonimišką emocinę paramą, sumažinti žmogaus emocinį skausmą, padėti atlaikyti ir įveikti sunkumus.  2023 metais LEPTA kartu su savo narėmis vykdo projektą "Emocinės pagalbos teikimas telefonu ir susirašinėjant internetu 2023 metais", kurį finansuoja Jaunimo reikalų agentūra.

Šioje svetainėje galite daugiau sužinoti apie asociaciją, jos nares bei jų teikiamą pagalbą, apie galimybę tapti savanoriu.
 
     
 

2023 01 03 „Jaunimo linija“ atnaujina prekės ženklą

32-ejus metus veikianti ir emocinę paramą jaunimui visą parą teikianti nevyriausybinė organizacija „Jaunimo linija“ atnaujina prekės ženklą ir vizualinį identitetą.

                                           

„Sprendimą atnaujinti prekės ženklą paskatino naujos „Jaunimo linijos“ strateginės kryptys. Siekiame būti jaunimui patrauklia ir prieinama erdve emocinių iššūkių akivaizdoje, tad atnaujindami prekės ženklą galvojome apie savo pagrindinę tikslinę grupę – jaunus žmones. Jauni žmonės linkę keistis, eksperimentuoti, ieškoti savęs. Todėl ir atnaujintas „Jaunimo linijos“ prekės ženklas yra takus, dinamiškas, prisitaikantis prie gyvenimo aplinkybių. Tikiu, kad tai ir toliau skatins visą organizaciją būti šiuolaikiška, būti ten, kur yra jauni žmonės ir geriausiai atliepti jų lūkesčius“, - teigia „Jaunimo linijos“ vadovė Diana Bukantaitė.

Atnaujintas prekė ženklo vizualinis identitetas paremtas idėja, kad gyvenimas nėra tik tiesi linija, atvirkščiai – gyvenimas yra visoks: ir juodas, ir baltas, ir pilkas, kartais žalias, su violetiniais intarpais, gyvenimas keičiasi ir vingiuoja, priklausomai nuo aplinkybių ir pasirinkimų. Stabilūs išlieka tik labai nedaug dalykų. „Norime, kad tokį stabilumą jauno žmogaus gyvenime simbolizuotų „Jaunimo linija“ – kad ji būtų tas jungiamasis ryšys, kuris, nepaisant nieko, yra šalia ir yra tada, kai reikia“,- sako Diana Bukantaitė. 

Pagrindinis grafinis elementas – spalvota, „judanti“ linija, kuri simbolizuoja kismą, o kartu ir pastovumą. Atnaujintos ir prekės ženklo spalvos, nors pagrindinės – žalios – neatsisakoma, bet ji modernesnė -  mėtinė, kartu į spalvų paletę įpinta ir naujų, šiuolaikiškų atspalvių. Atnaujintas „Jaunimo linijos“ logotipas atspindi takumą, todėl priklausomai nuo aplinkybių, žalias grafinis elementas bus keičiamas. 

„Jaunimo linijos“ prekės ženklą atnaujino ir vizualinį identitetą kūrė dizaineris Ignas Kozlovas bei prekės ženklų strategė Justina Muralytė-Kozlovė, įkūrę agentūrą „Swamp“. „Atnaujinant „Jaunimo linijos“ vizualinį identitetą pagrindinis iššūkis buvo itin plati ir nehomogeniška tikslinė grupė - jaunimas. Jau pačioje atnaujinimo pradžioje visi sutarėme, kad vengsime stereotipų ir standartinio vertinimo, o kalbėsime su ,,jaunimais“ - amžiumi, branda, patirtimi, kultūriniais ir socialiniais kontekstais itin besiskiriančiais individais, kuriuos jungia tik vienas aspektas - tapatybės formavimuisi labai svarbus amžiaus tarpsnis. Būtent dėl šios priežasties ieškojome vieningai atpažįstamos ir suprantamos prekės ženklo tiesos, kuri procese virto ją iliustruojančia, kintančia, gyva ir takia vizualine išraiška,“ – pažymi prekės ženklų strategė J. Muralytė-Kozlovė.

Atnaujintą komunikacijos strategiją „Jaunimo linijai“ kūrė ryšių su visuomene agentūra „23:45“.

„Jaunimo linija“ buvo įkurta 1991-aisiais, teikia emocinę paramą visą parą anonimiškai ir konfidencialiai bei nemokamai. „Jaunimo linijos“ telefonas yra 8 800 28 888. Šiuo metu Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Skuode „Jaunimo linija“ turi apie 400 savanorių. Per mėnesį „Jaunimo linija“ atsako į vidutiniškai 2200 skambučių, o vakarais savanoriai teikia emocinę paramą internetiniais pokalbiais, kurių pastaraisiais mėnesiais būna virš 600. 

Informacija apie „Jaunimo linijos“ teikiamą emocinę paramą:

◼️ nemokamu telefonu visą parą 8 800 28888
◼️ pokalbiais internetu (angl. chat) kasdien nuo 18 val. iki  24 val.:  bit.ly/Pokalbiai_internetu 

Daugiau info:
Rita Stanelytė
Tel. 8 607 86 698


LEPTA konferencija „Augame ryšyje“ subūrė emocinės paramos linijų savanorius ir darbuotojus

2022 m. rugsėjo 24-25 d. Kaune įvyko kasmetinė Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos (LEPTA) konferencija „Augame ryšyje“, kurioje dalyvavo daugiau nei 50 asociaciją vienijančių linijų darbuotojų ir savanorių iš „Vaikų linijos“, „Jaunimo linijos“, „Pagalbos moterims linijos“, „Vilties linijos“ ir Pagalbos vyrams linijos „Nelik vienas“.

Konferencijos dalyvius sveikino Jaunimo reikalų agentūros direktorius Jonas Laniauskas, kuris pabrėžė emocinės paramos svarbą ir džiaugėsi konstruktyviu bendradarbiavimu su asociacija.

Dr. Ievos Stripeikienės paskaita "Sudėtingos vidinės būsenos. Ką daryti, kai su savimi sunku?" praturtino konferencijos dalyvius naujomis žiniomis ir įžvalgomis, kurios bus naudingos tiek teikiant emocinę paramą, tiek ir lengviau įveikiant asmeninius sunkumus.

Psichologės, meno psichoterapeutės Evelinos Savickaitės-Kazlauskės paskaita "Žvilgsnis į santykius iš pozityviosios psichologijos perspektyvos" pasiūlė pažvelgti į santykius kitu kampu. Sunkumai santykiuose yra dažniausia tema, dėl kurios žmonės kreipiasi į emocinės paramos linijas.

Lektorė Jurgita Gaukštė pateikė vertingų įžvalgų apie savo vertybių pažinimą kelyje link geresnės savimonės ir emocinės sveikatos.

LEPTA vykdantysis direktorius Tomas Baranovas savo pranešime pristatė pirmojo pusmečio asociacijos veiklos rezultatus, kuriuose atsispindėjo, jog emocinė parama telefonu išliko nesunkiai prieinama – linijos pajėgia atsiliepti į maždaug du iš trijų bandymų prisiskambinti. Augo emocinės paramos, teikiamos susirašinėjant internetu („čiatu“), apimtys. Lyginant su emocinės paramos teikimu telefonu, emocinės paramos „čiatu“ dalis per metus išaugo nuo 15 iki 19 procentų. Emocinės paramos telefonu ir „čiatu“ dažniausių temų struktūra yra panaši, tačiau telefonu labiau vyrauja santykių tema, o čiatu – savižudybės tema.

„Vaikų linija“, „Jaunimo linija“, „Vilties linija“, „Pagalbos moterims linija“ ir Pagalbos vyrams linija „Nelik vienas“ pristatė savo veiklos aktualijas.


Nuotraukų galerija >>>

2022 10 04 Pagalbos vyrams linija "Nelik vienas" tapo tikrąja LEPTA nare

Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos Valdyba 2022 m. rugsėjo 25 dieną priėmė sprendimą patenkinti viešosios įstaigos „Klaipėdos apskrities pagalbos vyrams centras“, organizuojančios Pagalbos vyrams linijos "Nelik vienas" veiklą, prašymą tapti tikrąja asociacijos nare. Šis sprendimas įsigaliojo spalio 4 dieną.


Pagalbos vyrams linija "Nelik vienas" teikia emocinę paramą telefonu 860411119 kasdien nuo 18 iki 21 valandos, o pokalbiais internetu ("čiatu") - nuo pirmadienio iki penktadienio nuo 18 iki 21 valandos.

Taigi Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija vienija jau šešias emocinės paramos linijas: "Vaikų liniją", "Jaunimo liniją", "Vilties liniją", "Pagalbos moterims liniją", "Liniją doverija" ir Pagalbos vyrams liniją "Nelik vienas".


2022 10 01 "Vaikų linija" ilgina susirašinėjimo internetu ("čiato") laiką

Nuo spalio 1 dienos "Vaikų linija" emocinę paramą susirašinėjant internetu ("čiatu") teiks ilgiau - kasdien nuo 17 iki 23 valandos.

2022 09 25 Išrinkta nauja LEPTA Valdyba

Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos visuotinis narių susirinkimas šių metų rugsėjo 25 dieną išrinko asociacijos Valdybą dvejų metų kadencijai. Valdyboje darbą tęs Valdybos pirmininke perrinkta "Vaikų linijos" Kauno padalinio koordinatorė Rugilė Pekoriūtė-Kuzmė, "Jaunimo linijos" vadovė Diana Bukantaitė-Kutkevičienė ir "Vilties linijos" koordinatorė Rita Šatkuvienė. Į Valdybos gretas pirmą kartą įsijungia "Pagalbos moterims linijos" Vilniaus padalinio vadovė Roberta Pauliuščenkaitė ir "Vaikų linijos" projektų koordinatorė Brigita Vazgytė.

Naujienų archyvas >>>
 
 

Pagrindiniai rėmėjai

 
 
                        


 
Visi rėmėjai
 

Sprendimas: NET GROUP