Pagalba telefonu  Pagalba internetu Savanorystė 
     
 
Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA) yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti Lietuvoje veikiančias tarnybas, kuriose telefonu ir internetu emocinę paramą teikia specialiai tam paruošti savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai. LEPTA misija - kritiniu metu suteikti nemokamą, lengvai prieinamą, anonimišką emocinę paramą, sumažinti žmogaus emocinį skausmą, padėti atlaikyti ir įveikti sunkumus. 

Šioje svetainėje galite daugiau sužinoti apie asociaciją, tarnybas nares bei jų teikiamą pagalbą, taip pat apie galimybę tapti savanoriu.
 
     
 

2016-2018 metų LEPTA veiklos ataskaita: emocinės paramos linijoms prisiskambinti lengviau, paramos suteikiama daugiau

2016 metų pradžioje emocinės paramos linijoms pavykdavo prisiskambinti vidutiniškai iš ketvirto karto, o 2018 metais jau net du iš trijų bandymų prisiskambinti buvo sėkmingi. Per 2016-2018 metus atsiliepėme į 753 tūkstančius skambučių.

2018 metais Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos (LEPTA) emocinės paramos telefonu linijos dirbo vidutiniškai 69 dienas per savaitę – dėl to, kad vienu metu įvairiu paros metu veikia net iki 17 emocinės paramos darbo vietų. Siekdami atsiliepti į kuo daugiau skambučių, didiname darbo vietų skaičių, ilginame darbo trukmę ir nuolat didiname konsultantų skaičių. 2018 metais turėjome 822 konsultantus. Absoliuti dauguma konsultantų (apie 97 procentus) – savanoriai.

2018 metų rugpjūtį atlikto tyrimo duomenimis, dauguma Lietuvos gyventojų žino Jaunimo liniją, Vaikų liniją, Pagalbos moterims liniją ir Vilties liniją.

LEPTA tarnybos emocinę paramą teikia ne tik telefonu, bet ir elektroniniu paštu, o nuo 2016 metų pabaigos – ir pokalbiais internetu. Pokalbių internetu skaičius sparčiai auga ir 2018 metais viršijo atsakytų elektroninių laiškų skaičių.

„Gal svarbiausia – net ne įspūdingi bendri veiklos rezultatai, o kiekvienas sėkmingas skambutis mūsų emocinės paramos linijai. Nes jis reiškia, kad kažkam padėjome sumažinti emocinį skausmą, įveikti emocinę krizę“, teigia LEPTA vykdantysis direktorius Tomas Baranovas.

LEPTA nariai emocinę paramą telefonu tekia penkiomis linijomis: „Vaikų linija“, „Jaunimo linija“, „Vilties linija“, „Pagalbos moterims linija“ ir „Linija doverija“. „Vaikų linijos“ tarnybos veikia Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje, „Jaunimo linijos“ – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Skuode, „Vilties linijos“ – Telšiuose ir Klaipėdoje, „Linija doverija“ – Visagine, „Pagalbos moterims linijos“ – Kaune, Klaipėdoje, o nuo 2019 metų – ir Vilniuje.

Su ataskaita galima susipažinti čia.
Nuotraukų galerija >>>

2018 m. rugsėjo 29-30 dienomis Birštone įvyko Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos konferencija, kurios pagrindinė tema - savanorystė

Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos konferencija - tai kasmetinis renginys, suvienijantis visas emocinės paramos tarnybas. Konferencijoje šiais metais dalyvavo Jaunimo linijos, Pagalbos moterimis linijos, Vaikų linijos bei Vilties linijos atstovai. 

 

Konferencijos metu buvo apžvelgti praėję metai, pristatytos tarnybų aktualijos. Kadangi visų tarnybų pagrindas - savanoriškas darbas, didžioji konferencijos dalis buvo skirta gilinimuisi į savanorystės reiškinį. Savanorystės ir darbo su savanoriais ekspertė Neringa Kurapkaitienė apžvelgė, kaip vyksta mokymasis savanorystėje, kokias sąlygas turi sukurti organizacija, kad savanoriai įgytų norimų kompetencijų bei gebėjimų. Psichologas bei buvęs Jaunimo linijos savanoris Timas Petraitis savo pranešime pristatė, kaip apsaugoti savanorius nuo "perdegimo". Vienos daugiausiai savanorių turinčios organizacijos - Maltos ordino, Vilniaus padalinio vadovas Vytas Kim pasidalino savanoriškos organizacijos valdymo patirtimi. Taip pat, kartu su Vytauto Didžiojo universiteto profesore Ilona Tamutiene apžvelgėme naujausius mokslinius tyrimus savanorystės tema, gilinomės į savanorių motyvavimą bei įgalinimą. Konferenciją vainikavo Rimos Vanagės patyriminis užsiėmimas, kurio metu kiekvienas konferencijos dalyvis įsivardino, kuo jis yra svarbus ir naudingas asociacijai.

 

Taip pat paminėtina, kad konferencijos metu, praėjus dvejiems metams, buvo išrinkta nauja asociacijos valdyba, kurią sudaro Rugilė Pekoriūtė, Robertas Povilaitis, Aušra Stankūnienė, Rita Trijonytė ir Vaida Žliobaitė.

 

Parengė Kauno Vaikų linijos koordinatorė, Asociacijos valdybos pirmininkė Rugilė Pekoriūtė
Nuotraukų galerija >>>

2017 10 01 Jubiliejinė 20-oji Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos konferencija „Atverkime akis realybei, kurioje yra smurtas...“

Jubiliejinei 20-ajai LEPTA (Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos) konferencijai Klaipėdos emocinės paramos Tarnybos atstovai ruošėsi ilgai ir nekantriai laukė vieno iš visoms linijoms svarbiausių renginių metuose.

Dvi intensyvios konferencijos dienos (rugsėjo 30 d. – spalio 1 d.) tikrai neprailgo, ir, manome, kiekvienas iš beveik septyniasdešimties renginyje dalyvavusių asmenų kažką išsinešė sau: galbūt iš naujo susipažino su tarnybų atstovais, išgirdo svarbius dalykus apie darbą su nuo smurto nukentėjusiais asmenimis ir dabar bandys tai taikyti savo praktikoje su skambinančiaisiais, pasisėmė jėgų ir motyvacijos padėti kitiems visiems metams į priekį.

LEPTA turi ilgą gyvavimo istoriją. Tai tampa akivaizdu, kai į vieną būrį susirenka žmones, kuriuos jungia bendros pažiūros, motyvai, interesai. Nesvarbu, kokią liniją: Jaunimo, Vaikų, Vilties, Pagalbos moterims ar Linija Doverija, beatstovautų savanoris, jo kalboje girdisi begalinė pagarba emocinės paramos tarnybų tradicijoms ir veiklos principams.

Šių metų konferencijos tema – įvairių formų smurtas bei savanorių ir specialistų galimybės, teikiant emocinę paramą smurtą patiriantiems asmenims. Šia tema nėra iš lengvųjų kalbėti, bet ir tylėti apie ją neįmanoma. Niekas nėra apsaugotas nuo vienokio ar kitokio tipo smurto, o visos linijos gali ir turi susitelkti, siekdamos suteikti emocinę paramą nukentėjusiems nuo smurto asmenims, įgalinti juos ieškoti psichikos sveikatos specialistų, medikų, teisėsaugos institucijų ar vaikų teisių apsaugos specialistų užtarimo, palaikymo.

Esame dėkingi, kad mūsų iniciatyvas ir veiklą palaiko šie entuziastingi ir atliepiantys asmenys:

Ministras Linas Kukuraitis, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija;

Judita Simonavičiūtė, Klaipėdos m. savivaldybės vicemerė;

Dr. Kristina Ona Polukordienė, psichologė, psichoterapeutė, o taip pat Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos (LTPPTA) iniciatorė ir steigėja;

Audrius Čiuplys, Bendrojo pagalbos centro viršininkas;

Linas Slušnys, vaikų psichiatras psichoterapeutas;

Dr. Paulius Skruibis, psichologas, psichoterapeutas;

Aušra Kurienė, psichologė, psichoterapeutė, Paramos vaikams centro steigėja ir vadovė.

 

Parengė Olga Kirejeva, Pagalbos moterims linijos Klaipėdos padalinio vadovė
Nuotraukų galerija >>>

2017 04 12 Prisiskambinti emocinės paramos linijoms vis paprasčiau

Per pirmus tris šių metų mėnesius emocinės paramos telefonu linijos, kurias vienija Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA), galėjo atsiliepti vidutiniškai į kas trečią skambutį. Emocinės paramos telefonu pasiekiamumas nuolat auga.

„Prieš dvejus metus galėjome atsiliepti į kas devintą skambutį, pernai – į kas ketvirtą, o šiemet – jau į kas trečią. Tokių rezultatų padeda pasiekti efektyvesnis darbo organizavimas, padidėjęs valstybės biudžeto finansavimas, o svarbiausia – pasiaukojanti mūsų budėtojų, kurių didžiąją daugumą sudaro savanoriai, veikla,“ sakė LEPTA vykdantysis direktorius Tomas Baranovas.

Sausio-kovo mėnesiais emocinės paramos telefonais bandyta prisiskambinti beveik 188 tūkstančius kartų, pavyko atsiliepti į daugiau nei 62 tūkstančius skambučių. Bendra emocinės paramos pokalbių trukmė buvo 5567 valandos, arba 232 dienos.

Daugiausiai skambučių sulaukė Vaikų linija, toliau pagal šį rodiklį rikiavosi Jaunimo linija, Vilties linija, Pagalbos moterims linija ir Linija doverija.

Emocinė parama telefonu teikiama šiais kontaktais:

Emocinės paramos tarnyba

Telefono numeris

Darbo laikas

Jaunimo linija
Budi savanoriai konsultantai

8 800 28888

I-VII
visą parą

Vaikų linija
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai

116 111

I-VII
11:00 - 23:00

Linija Doverija (parama teikiama rusų kalba)
Budi savanoriai konsultantai. Pagalba skirta paaugliams ir jaunimui.

8 800 77277

II-VI (išskyrus valstybės švenčių dienas)
16.00 - 20.00

Pagalbos moterims linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai

8 800 66366

I-VII
visą parą

Vilties linija
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai

116 123

I-VII
visą parą


Skambučius į visas linijas apmoka ir dalį emocinės paramos administravimo išlaidų padengia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija iš valstybės biudžeto lėšų.

Emocinė parama internetu teikiama šiais kontaktais:

„Vaikų linija“

Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt 

Atsako per 36 valandas

„Jaunimo linija“

Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/internetas

Pokalbiai internetu: www.jaunimolinija.lt/pokalbiai-internetu (pokalbiai internetu vyksta trečiadieniais ir penktadieniais 18-22 val., šeštadieniais 13-17 val.)

Į laiškus atsako per 24 valandas

Pokalbiai internetu vyksta raštu, esamuoju laiku

„Vilties linija“

Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com 

Atsako per tris darbo dienas

„Pagalbos moterims linija“

Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt 

Atsako per tris dienas2016-04-20 LEPTA tapo kampanijos "Už saugią Lietuvą" partnere

Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuota nacionalinė kampanija „Už saugią Lietuvą“ kviečia būti aktyviais, nelikti abejingais ir savo idėjomis, laiku ar žiniomis prisidėti prie kampanijos partnerių vykdomų veiklų. Prisijunk prie mūsų! Pasidalink savo darbais. Skirk savo laiko! www.uzsaugialietuva.lt

2016-04-01 "Pagalbos moterims linija" pradeda veikti visą parą

Nuo balandžio 1 dienos „Pagalbos moterims linija“ teikia emocinę paramą telefonu 8 800 66366 visą parąSavanorės ir konsultantės, dirbančios prie telefono, nuo smurto nukentėjusius asmenis kreipia į specializuotus pagalbos centrus, kurie veikia kiekvienoje savivaldybėje.

2015 09 09 Pirmą kartą atliktas tyrimas parodė: savanorių konsultantų teikiama emocinė parama yra kokybiška

„Vaikų linijos“ ir „Jaunimo linijos“ savanoriai konsultantai teikia kokybišką emocinę paramą ir yra gerai pasiruošę reaguoti į savižudybės riziką bei prievartos prieš vaikus situacijas. Tai nustatė pirmą kartą Lietuvoje atliktas emocinės paramos telefonu kokybės tyrimas, kurio rezultatai visuomenei pristatyti Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos, minimos rugsėjo 10 d., išvakarėse.

„Dažnai sulaukiame klausimo, ar savanorių teikiama emocinė parama yra tinkama. Kartais netgi siūloma jos atsisakyti ir rinktis profesionalius psichikos sveikatos specialistus. Tačiau šio kokybės tyrimo rezultatai rodo, kad savanoriai puikiai atlieka savo misiją, – teigia „Jaunimo linijos“ vadovas dr. Paulius Skruibis. – Panašiais tyrimais, atliktais JAV ir Kanadoje, yra nustatyta, kad savanorių teikiama emocinė parama savo kokybe nenusileidžia, o kartais ir pranoksta profesionalių specialistų teikiamą pagalbą telefonu. Mūsų tyrimo rezultatai taip pat rodo labai kokybišką „Vaikų linijos“ ir „Jaunimo linijos“ savanorių darbą.“

Pirmąjį telefoninės pagalbos kokybės tyrimą atliko Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos psichologijos katedros ekspertai, vadovaujami vienos žymiausių savižudybių prevencijos specialisčių Lietuvoje, profesorės Nidos Žemaitienės. Tyrimo metu skambinę vaikai ir suaugusieji buvo informuojami, kad pokalbių bus klausomasi, o savanoriai buvo įspėti apie atliekamą tyrimą, tačiau nežinojo, kada jų pokalbių bus klausoma.

Perklausę po 48 „Jaunimo linijos“ ir „Vaikų linijos“ budėjimo valandas ir įvertinę 138 konsultacinius pokalbius, tyrėjai nustatė, kad didžioji dalis (82 proc.) klausytų „Jaunimo linijos“ ir „Vaikų linijos“ pokalbių buvo gerai pavykę, 15 proc. – vidutiniškai pavykę ir tik 3 proc. nelabai pavykę. Taip pat tyrimas atskleidė, kad „Jaunimo linijos“ savanoriai yra ypatingai gerai pasiruošę teikti pagalbą nusižudyti ketinantiems žmonėms, o „Vaikų linijos“ savanoriai – įvairias prievartos formas patiriantiems vaikams.

„Šio tyrimo rezultatai parodė, kad telefoninėmis emocinės paramos tarnybomis galima pasitikėti – mūsų teikiama paslauga atitinka gerosios praktikos reikalavimus. Tai – svarbus įvertinimas tiek savanorius ruošiantiems ir jų darbą nuolat prižiūrintiems darbuotojams, tiek patiems savanoriams, kurie, skirdami savo laiką vaikų ir suaugusiųjų išklausymui, tinkamai suteikia reikalingą pagalbą“, – teigia „Vaikų linijos“ vadovas dr.Robertas Povilaitis.

Nevyriausybinių organizacijų „Vaikų linija“ ir „Jaunimo linija“ veikla yra paremta savanorišku darbu – šiemet telefonu ir internetu vaikus ir jaunimą konsultuoja apie 400 specialiai paruoštų šių tarnybų savanorių. Organizacijos kelis kartus per metus vykdo naujų savanorių atrankas ir mokymus, per kuriuos kasmet konsultavimui parengiama apie 150 naujų savanorių. Nuolat vykdydamos konsultavimo kokybės priežiūrą ir keldamos savanorių kvalifikaciją specialiais mokymais ir seminarais, tarnybos siekia užtikrinti, kad emocinė parama vaikams ir jaunimui būtų teikiama kokybiškai.

Pirmasis Lietuvoje emocinės paramos telefonu kokybės tyrimas atliktas, įgyvendinant projektą „Savanoriškos nuotolinės emocinės paramos vaikams ir jaunimui kokybės gerinimas“, kurį finansuoja Europos Ekonominės Erdvės finansinis mechanizmas.

„Šis tyrimas parodė, kad dvi didžiausios Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos (LEPTA) narės – „Jaunimo linija“ ir „Vaikų linija“, turinčios daugiausia savanorių, itin kokybiškai teikia emocinę paramą žmonėms, kuriems jos tikrai reikia, – pabrėžia LEPTA vykdantysis direktorius Tomas Baranovas. –Didžiausias asociacijos tarnybų veiklos iššūkis yra vis dar nepakankamas mūsų teikiamos paslaugos prieinamumas. 2014 metais vaikai ir suaugusieji mums bandė prisiskambinti daugiau nei 3 milijonus kartų, tačiau tarnybų galimybės leido atsiliepti tik į kas dvyliktą skambutį. Siekiame plėsti veiklos apimtis, kad mums prisiskambinti būtų lengviau, tačiau tam reikalingas daug didesnis valstybės biudžeto finansavimas.“

Šiais metais Socialinės apsaugos ir darbo ministerija „Vaikų linijai“ ir „Jaunimo linijai“ skyrė 65815 eurų – tai sudaro apie 20 proc. šių organizacijų biudžeto.

 

EMOCINĖ PARAMA TELEFONU

Emocinės paramos tarnyba

Telefono numeris

Darbo laikas

„Jaunimo linija“
Budi savanoriai konsultantai

8 800 28888

I-VII
visą parą

„Vaikų linija“
Budi savanoriai konsultantai, profesionalai

116 111

I-VII
11:00 - 21:00

„Linija Doverija“

 (parama teikiama rusų kalba)
Budi savanoriai konsultantai

8 800 77277

II-VI 
16.00 - 20.00

„Pagalbos moterims linija“
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai

8 800 66366

I-VII
visą parą

„Vilties linija“
Budi profesionalai, savanoriai konsultantai

116 123

I-VII
visą parą


Skambučius į visas linijas apmoka Socialinės apsaugos ir darbo ministerija iš valstybės biudžeto lėšų.

EMOCINĖ PARAMA INTERNETU

Emocinės paramos tarnyba

Adresas

Darbo laikas

 

„Vaikų linija“

 

Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.vaikulinija.lt

Atsako per dvi dienas

„Jaunimo linija“

Registruotis ir rašyti svetainėje: http://www.jaunimolinija.lt/internetas

Atsako per dvi dienas

„Vilties linija“

Rašyti svetainėje: http://paklausk.kpsc.lt/contact.php arba vilties.linija@gmail.com

Atsako per tris darbo dienas

 

„Pagalbos moterims linija“

 

Rašyti el. paštu: pagalba@moteriai.lt

Atsako per tris dienas

                                                        2014 08 11 Vykdantysis direktorius pradėjo eiti pareigas

Nuo rugpjūčio 11 dienos Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos Vykdančiojo direktoriaus pareigas pradėjo eiti Tomas Baranovas. Svarbiausias naujai įsteigtos Vykdančiojo direktoriaus pareigybės tikslas – sklandžios asociacijos veiklos užtikrinimas. Teisinį ir vadybinį išsilavinimą turintis Tomas Baranovas yra vadovavęs įvairiems Vyriausybės kanceliarijos ir Ministro Pirmininko tarnybos padaliniams, buvo Teisingumo ministro patarėjas.2014 04 02 VšĮ "Vaikų linijos" pranešimas žiniasklaidai

Kviečiame susipažinti su išplatintu pranešimu žiniasklaidai: Socialinę iniciatyvą „BE PATYČIŲ“ palaikė žinomi žmonės ir Prezidentė

Kovo 24-30 dienomis psichologinę pagalbą telefonu teikianti tarnyba „Vaikų linija“ jau penktą kartą organizavo „Veiksmo savaitę BE PATYČIŲ“ – iniciatyvą, kurios metu vykdoma šviečiamoji ir pramoginė veikla, skirta atkreipti visuomenės dėmesį į patyčių problemą Lietuvoje.2014 01 23 „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ jau penktą kartą judins Lietuvą

Kviečiame susipažinti su išplatintu pranešimu žiniasklaidai  „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“ jau penktą kartą judins Lietuvą


Šiais metais kovo 24-30 dienomis jau penktą kartą startuos iniciatyva „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, skirta sutelkti visuomenę patyčių problemos sprendimui. Projekto iniciatorė emocinės paramos telefonu tarnyba „Vaikų linija" kartu su partneriais kviečia visas švietimo įstaigas, įmones ar organizacijas tapti „Veiksmo savaitės“ dalyviais.


2013 10 03 LEPTA pranešimas žiniasklaidai

Kviečiame susipažinti su išplatintu pranešimu žiniasklaidai:

Keičiasi emocinės paramos tarnybas vienijančios asociacijos pavadinimas ir prezidentas 

Nemokamą emocinę paramą telefonu ir internetu teikiančias organizacijas vienijanti Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacija nuo šiol vadinsis Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (toliau – Asociacija). Asociacijos prezidento pareigas šešerius metus ėjusį Paulių Skruibį keičia Martina Bernotė.2013 09 20 LTPPTA pranešimas žiniasklaidai

Kviečiame susipažinti su išplatintu pranešimu žiniasklaidai  „Savanorių teikiama psichologinė pagalba - tokia pat efektyvi, kaip specialistų“


Telefoninėse psichologinės pagalbos tarnybose dirbantys savanoriai gali suteikti tokią pat efektyvią arba netgi dar efektyvesnę pagalbą nei profesionalai. Vienintelė sąlyga – savanoriai privalo būti gerai parengti darbui prie telefono. Tokią išvadą, remdamasis savo atliktais tyrimais, daro Lietuvoje viešintis vienas garsiausių pasaulio savižudybių prevencijos specialistų prof. Brian L. Mishara.
 


2013 09 10 LTPPTA pranešimas žiniasklaidai

Kviečiame susipažinti su išplatintu pranešimu žiniasklaidai „Savižudybių skaičius Lietuvoje vėl auga, pagalbą siūlo užsienio specialistai“

 

Savižudybių skaičius šių metų pirmąjį pusmetį, palyginti su praėjusių metų atitinkamu laikotarpiu, išaugo beveik penktadaliu ir grąžino Lietuvą bent kelerius metus atgal. Reaguodamos į neblėstančią problemą, savo pagalbą kuriant nacionalinę savižudybių prevencijos programą Lietuvai siūlo Jungtinėje Karalystėje ir Danijoje veikiančios emocinės paramos tarnybos.

 2013 07 18 Dėkojame už „Chorų karuose” paaukotas lėšas

Šiomis dienomis LTPPTA pasiekė per 2013 m. balandžio 21 d. „Chorų karų” laidą paaukotos lėšos. Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie palaiko mūsų veiklą!

Atmetus ryšio operatorių mokesčius asociacijai pervesta 175 161 Lt. LTPPTA Valdybos sprendimu lėšos paskirstytos vienijamoms linijoms proporcingai pagal darbo laiką. Ši suma sudaro 14 procentų viso tarnybų metinio biudžeto. Surinktos lėšos leis užtikrinti maždaug 2 mėnesius tarnybų darbo – tai yra 50 tūkst. atsilieptų skambučių ir 500 elektroninių laiškų. Lėšų panaudojimo ataskaita bus paskelbta šiame puslapyje.


2013 04 18 Psichologai ragina žiniasklaidą laikytis santūrumo informuojant apie žymių žmonių savižudybes

Lietuvos psichologų sąjunga ir Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacija apgailestauja ir reiškia užuojautą artimiesiems dėl žinomo aktoriaus ir televizijos laidų vedėjo Vytauto Šapranausko netekties. Suprasdami, kad ši žinia plačiai pasklis visuomenėje, kreipiamės  į žiniasklaidos atstovus prašydami gerbti artimųjų skausmą ir atsakingai nušviesti šį įvykį.

LPS ir LTPPTA pranešimas dėl žymių žmonių savižudybių pateikimo žiniasklaidoje


2012 12 12 LTPPTA pranešimas spaudai

Kviečiame susipažinti su išplatintu pranešimu spaudai Psichologinės pagalbos telefonų atstovai sveikina siekį skirti išskirtinį dėmesį savižudybių problemai

Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacija (LTPPTA) sveikina Vyriausybės programoje numatytą įsipareigojimą skirti išskirtinį dėmesį psichikos sveikatos strategijai įgyvendinti ir savižudybių problemai spręsti.

 „Tikimės, kad šią programos nuostatą lydės konkretūs veiksmai. Nėra vienos savižudybių priežasties, taip pat nėra ir vieno prevencijos būdo. Pokyčių galima pasiekti tik taikant ilgalaikes ir kompleksines priemones visos šalies mastu. Nuo mūsų asociacijos tarnybų veiklos priklauso, ar nusižudyti ketinantis žmogus galės sulaukti pirmosios pagalbos telefonu“ – sako LTPPTA prezidentas dr. Paulius Skruibis.
2012 11 24 „Pagalbos moterims linija“ skambučių laukia kasdien

Kviečiame susipažinti su išplatintu pranešimu spaudai „Pagalbos moterims linija“ skambučių laukia kasdien“

Lapkričio 25 d. – gruodžio 10 d. minime 16 smurto prieš moteris dienų, atkreipiame visuomenės dėmesį į smurtą, kuris vyksta pačiuose artimiausiuose santykiuose, šeimoje ir kuriam pasipriešinti išties būna sunku. Šiandien galime pasidžiaugti, kad turme Apsaugos nuo smurto artimoje aplinkoje įstatymą ir vis daugiau moterų ryžtasi kreiptis į policiją, priimti specializuotos pagalbos centrų pagalbą ir spręsti sudėtingas šeimos problemas. Tačiau kaip rodo praktika, ypač jei nėra fizinio smurto, o dominuoja psichologinis smurtas, moterys nesikreipia pagalbos. 


2012 11 20 Vaikų linijos visame pasaulyje mini Tarptautinę Vaikų dieną

2012 m. lapkričio 20 d. minint Tarptautinę Vaikų dieną, viso pasaulio vaikų linijos ragina vyriausybes, Jungtines Tautas ir kitus partnerius įtraukti vaikų ir jaunų žmonių apsaugos bei jų įgalinimo klausimus į Tvaraus vystymosi tikslus.

Kviečiame susipažinti su išplatintu pranešimu spaudai.
Prie pranešimo pridedama:2012 09 28-30 dienomis vyko metinė LTPPTA konferencija

2012 m. rugsėjo 28-30 dienomis Klaipėdoje ir Palangoje vyko kasmetinė LTPPTA konferencija. Konferencijos metu Jungtinės karalystės emocinės paramos tarnybos Samaritans savanorių mokytoja Joanne Ridout dalinosi partimi apie savanorių vadybą. Taip pat patvirtintos metinės Prezidento veiklos, finansinė bei Revizoriaus ataskaitos, išrinkti nauji Valdybos nariai.


Nuotraukų galerija >>>

2012 10 11 „Pagalbos moterims linija“ ilgina darbo laiką

„Pagalbos moterims linija“ ilgina darbo laiką ir nuo spalio mėn. dirba kasdien (įskaitant savaitgalius ir švenčių dienas) nuo 10.00 iki 21.00 val.

2012 10 10 Pranešimas spaudai „Minint psichikos sveikatos dieną, specialistai ragina daugiau investuoti į prevenciją“

Kviečiame susipažinti su išplatintu LTPPTA pranešimu spaudai „Minint psichikos sveikatos dieną, specialistai ragina daugiau investuoti į prevenciją“.

Psichikos sveikata – tai geros savijautos pojūtis, emocinė ir dvasinė būsena, kuri leidžia žmogui džiaugtis gyvenimo pilnatve, išgyventi skausmą ir liūdesį. Psichikos sveikata – tai ne vien psichikos ligos ar sutrikimo nebuvimas. Tačiau kalbėdami apie psichikos sveikatą, mes vis dar koncentruojamės į ligas ir jų gydymą, o ne į prevenciją. Nuoširdus pokalbis ir palaikymas sunkioje emocinėje situacijoje gali padėti žmogui įveikti sunkumus, kurie, nesulaukus tokios paramos, galėtų komplikuotis ir reikalautų ilgo ir sudėtingo gydymo. Taip Pasaulinės Psichinės sveikatos dienos išvakarėse (ji minima spalio 10 d.) kalba Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacijos (LTPPTA) prezidentas dr. Paulius Skruibis.
 


2012 09 10 Pranešimas spaudai „Išgelbėtos gyvybės valstybei leidžia sutaupyti milijonus litų“

Kviečiame susipažinti su išplatintu LTPPTA pranešimu spaudai „Išgelbėtos gyvybės valstybei leidžia sutaupyti milijonus litų“.

277 038 atsiliepti skambučiai. Virš 6 milijonų bandymų prisiskambinti. Šiuos skaičius, kalbėdama apie 2011-uosius metus, įvardija Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacija (LTPPTA). Šios tarnybos žmonėms padeda dėl pačių įvairiausių sunkumų: santykių problemų, smurto namuose, patyčių mokykloje ir kt., taip pat savižudybių rizikos atvejais. Tarnybų teikiama pagalba yra nemokama, anonimiška ir lengvai pasiekiama, tačiau akivaizdu, kad jos nepakanka. Be materialaus atlygio dirbantys savanoriai ir profesionalūs psichikos sveikatos specialistai galėtų atsiliepti į perpus daugiau skambučių, jei tik pačių linijų veiklos organizavimui ir plėtrai būtų skiriamas didesnis finansavimas iš valstybės biudžeto2012 07 17 „Pagalbos moterims linija“ prisijungė prie skambučių centro

„Pagalbos moterims linija“ nuo 2012 m. liepos 15 d. prisijungė prie LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos skambučių centro. Taip pat nuo 2012 m. rugsėjo 1 d. planuojama ilginti tarnybos darbo laiką. Tarnybos numeris nesikeičia ir lieka 8 800 66366, o šie pokyčiai suteiks didesnes skambučių srautų valdymo galimybes bei padės padidinti linijos prieinamumą.

2011 11 07 Straipsnis

Kviečiame susipažinti su Mildos Kniežaitės straipsniu „Suicidologė: ruduo - depresijų metas, bet jo neišvengsime“, kuriame kalbinta Vilniaus universiteto (VU) profesorė habil. dr. Danutė Gailienė.


2011 09 23 LTPPTA - 15 metų!

Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacija (LTPPTA) spalio 4 d. mini 15-ąsias savo veiklos metines. Šia proga rugsėjo 23-25 dienomis Telšiuose ir Plateliuose vyko kasmetinė konferencija, kurios metu pagrindinis dėmesys buvo skiriamas savanorystės temai, šiais metais paskelbtai prioritetine Europos Sąjungoje.

Kviečiame susipažinti su ta proga išplatintu pranešimu spaudai: Psichologinės pagalbos tarnybų asociacija kviečia vystyti savanorystės idėją
Nuotraukų galerija >>>

2011 09 09 Apdovanoti žurnalistai už geriausius straipsnius savižudybių tema

Tarptautinės savižudybių prevencijos dienos (rugsėjo 10-tosios) išvakarėse įteikti apdovanojimai žurnalistams už geriausius straipsnius savižudybių tema. Kviečiame susipažinti su išplatintu  pranešimu spaudai.

Taip pat galite perskaityti geriausiais pripažintus straipsnius:
Nuotraukų galerija >>>

2011 07 07 Startavo Saugesnio interneto Pagalbos linija vaikams

Kviečiame susipažinti su Ryšių reguliavimo tarnybos išplatintu pranešimu spaudai „Lietuvoje jau teikiama pagalba vaikams, susidūrusiems su pavojais internete“
 
Nuo 2011 m. liepos mėn. Lietuvoje jau teikiama pagalba vaikams, internete susidūrusiems su tokiais pavojais kaip viliojimas, patyčios, priekabiavimas, žalingas turinys, ar kita nemalonia ar bauginančia patirtimi naudojantis interneto technologijomis. Vaikai jau dabar gali skambinti daugelyje Europos šalių veikiančiu vienodu nemokamu pagalbos vaikams telefono numeriu 116111.


2011 05 18 Vilniuje gali nelikti emocinės paramos vaikams ir paaugliams tarnybos

Kviečiame susipažinti su „Vaikų linijos“ išplatintu pranešimu spaudai Vilniuje gali nelikti emocinės pagalbos vaikams ir paaugliams tarnybos

Vieną aukščiausių vaikų patyčių ir savižudybių rodiklių Europos Sąjungoje turinti Lietuva gali likti be emocinės paramos vaikams ir paaugliams tarnybos Vilniuje. Nuo 1997 m. šalyje veikiančios „Vaikų linijos“ didžiausiam padaliniui sostinėje gresia uždarymas. Emocinės paramos tarnybos atstovai tarptautinę Vaikų linijų dieną atviru laišku kreipėsi į valstybės institucijas bei visuomenę, kviesdami padėti „Vaikų linijai“ išlikti.

Taip pat siūlome perskaityti išplatintą Atvirą laišką bei Faktus ir skaičius apie „Vaikų liniją“.2011 04 04 Keičiasi pagalbos numeriai

Kviečiame susipažinti su išplatintu pranešimu spaudai „Pasikeitė dviejų pagalbos telefonų numeriai“.

Balandžio 4 dieną pradėjo pilnai veikti naujas, vieningas visoje Europoje psichologinės pagalbos suaugusiems numeris. Europinis „Vaikų linijos“ numeris pradėjo veikti jau šių metų vasario 15 d. Dabar psichologinė pagalba suaugusiems bus teikiama visą parą nemokamu numeriu 116 123 („Vilties linija“). Visi Lietuvos vaikai, norintys pasikalbėti apie patiriamus sunkumus, gali kasdien nuo 11 iki 21 val. skambinti nemokamu telefonu 116 111 („Vaikų linija“).

2011.03.30 Savaitė BE PATYČIŲ sulaukė aktyvaus visuomenės palaikymo

Pasibaigus Savaitei BE PATYČIŲ siunčiame akciją apibendrinantį panešimą spaudai
„Savaitė BE PATYČIŲ sulaukė aktyvaus visuomenės palaikymo"

Vaikų linijos iniciuotoje akcijoje „Savaitė BE PATYČIŲ“ dalyvavo 1062 organizacijos. Kiekviena įgyvendino savo unikalų veiklų planą. Mokyklose, darželiuose, globos namuose, kitose ugdymo įstaigose visą savaitę vyko klasės valandėlės, etikos, tikybos pamokos, psichologiniai užsiėmimai, kurių metu buvo kalbama kaip atpažinti patyčias, ieškoma būdų, kaip jų išvengti. Mokiniai, jų tėvai ir mokytojai organizavo piešinių, plakatų parodos, edukacinių filmų peržiūras ir aptarimus po jų.
 

2011 kovo 10 d. Savaitė be patyčių: TEO saugesnio interneto akademija
2011 vasario 25 d. Pranešimas spaudai „Emocinės paramos telefonais atsiliepta į 22 tūkst. daugiau skambučių“

Kviečiame susipažinti su išplatintu pranešimu spaudai „Emocinės paramos telefonais atsiliepta į 22 tūkst. daugiau skambučių“.


Emocinė parama telefonu tapo gerokai prieinamesnė. Lietuvos telefoninių psichologinės pagalbos tarnybų asociacija (LTPPTA) įgyvendino plėtros projektą, leidusį tarnyboms dirbti daugiau nei 4000 valandų per metus ilgiau ir atsiliepti į 22 tūkst. daugiau skambučių negu iki šiol. Šiam projektui paramą skyrė telekomunikacijų bendrovė „Tele2“.2011 vasario 15 d. Keičiasi „Vaikų linijos“ numeris

Nuo vasario 15 d. „Vaikų linijos“ telefono numeris keičiasi į bendrą europinį pagalbos vaikams numerį 116 111. Kviečiame susipažinti su pranešimu spaudai.


2011 vasario 9 d. Akcija „Savaitė BE PATYČIŲ“: Vaikų darbų konkursas „PATYČIOS GALI LIAUTIS“

„Savaitė BE PATYČIŲ“ kviečia dalyvauti vaikus piešimo, filmų bei dainų kūrimo konkurse.

Vaikų darbų konkursas „PATYČIOS GALI LIAUTIS“ – akcijos „Savaitė BE PATYČIŲ“ dalis, kuri skirta vaikų aktyviai veiklai ir galimybei jiems patiems, pasitelkus kūrybą, ieškoti būdų kaip kurti saugesnę mokyklą.  Konkursą inicijuoja VšĮ „Vaikų linija“ ir VšĮ „Paramos vaikams centras“. Konkurso organizatoriai darbų autoriams didelių reikalavimų nekelia.2011 vasario 3 d. LTPPTA palaiko „Savaitę BE PATYČIŲ“

LTPPTA palaiko šiemet kovo 21 dieną startuosiančią „Savaitę BE PATYČIŲ“ ir kviečia tapti šios akcijos partneriais. Pranešimas spaudai „Lietuvos ugdymo įstaigos ir kitos organizacijos kviečiamos dalyvauti „Savaitėje BE PATYČIŲ““
2011 sausio 1 d. „Pagalbos moterims linija“ pradeda teikti emocinę paramą internetu

„Pagalbos moterims linija“ nuo šių metų pradeda teikti emocinę paramą internetu adresu: pagalba@moteriai.lt

Kartu išplatintas ir pranešimas spaudai „Pagalbos moterims linija“ pradeda teikti emocinę paramą internetu .


2010 m. gruodžio 6 d. - LTPPTA pranešimas spaudai

LTPPTA pranešimas spaudai „Tarptautinę savanorių dieną mini emocinę paramą telefonu ir internetu teikiančių tarnybų savanoriai“2010 m. gruodžio 3 d. Pasirašytos dvi trišalės sutartys dėl trumpųjų numerių 116 111 ir 116 123

2010 m. gruodžio 3 d. LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje pasirašytos dvi trišalės sutartys dėl LTPPTA tarnybų „Vaikų linijos" bei „Vilties linijos" prisijungimo prie Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos skambučių centro. Nuo 2011 m. šios tarnybos pagalbą teiks vieningais ES pagalbos numeriais: „Vaikų linija" 116 111, o „Vilties linija" 116 123.

Plačiau:
http://www.socmin.lt/index.php?-1470548321


Nuotraukų galerija >>>

2010 m. gruodžio 1 d. „Jaunimo linijos“ emocinės paramos internetu programos pavadinimo pasikeitimas

Nuo 2010 m. gruodžio 1 d. Emocinės paramos internetu programa „Draugo laiškai" vadinasi „Jaunimo linijos" emocinė parama internetu".
Ir toliau kviečiame rašyti laiškus - į visus atsiliepsime, tik vadinsimės kitaip. Programą rasite adresu www.jaunimolinija.lt/internetas


2010 m. rugsėjo 17 - 19 dienomis vyko kasmetinė LTPPTA konferencija

2010 m. rugsėjo 17 - 19 dienomis Kaune ir Birštone vyko kasmetinė LTPPTA konferencija pavadinimu „Emocinės paramos iššūkiai ir perspektyvos

Rugsėjo 17d. Kaune asociacijos nariai ir konferencijos svečiai dalinosi patirtimi teikiant emocinę paramą.

Rugsėjo 18-19 dienomis LTPPTA nariai darbavosi Birštone, kur buvo pristatyta LTPPTA ir prezidento veiklos ataskaita, diskutuota apie naujas technologijas, sunkumus ir galimybes jas diegiant, aptarti tarnybų planai 2011 metams. Taip pat vyko įvairios darbo grupės, kurių metu emocinės pagalbos tarnybų atstovai dalinosi patirtimi.
Nuotraukų galerija >>>

2010 m. rugsėjo 9 d. Įteikti apdovanojimai žurnalistams už geriausius straipsnius savižudybės tema.

2010 m. rugsėjo 9 d. Įteikti apdovanojimai žurnalistams už geriausius straipsnius savižudybės tema. Išplatintas LTPPTA pranešimas spaudai „Apdovanoti žurnalistai už geriausius straipsnius savižudybių tema". Čia galite susipažinti su straipsniais, kurie buvo pripažinti geriausiais: Irenos Nagulevičienės straipsnis „Kas sukliudys žingsniams į nebūtį?" ir Dovilės Javinskaitės straipsnis „Parodytas gerumas gali išgelbėti kitą“.


Nuotraukų galerija >>>

2010 m. liepos 13 d. Emocinės paramos telefonu ir internetu tarnybos „Jaunimo linija" darbo visą parą pristatymas

Jaunimo psichologinės paramos centre (JPPC) įvyko emocinės paramos telefonu ir internetu tarnybos „Jaunimo linija" darbo visą parą pristatymas. Šia proga išplatintas pranešimas spaudai „Emocinė parama telefonu šalies gyventojams nuo šiol teikiama visą parą".


Nuotraukų galerija >>>

2010 vasario 12 d. Ant šešių aukščiausių Vilniaus tiltų pritvirtintos lentelės.

Ant šešių aukščiausių Vilniaus tiltų pritvirtintos lentelės, informuojančios  apie galimybę nemokamai paskambinti psichologinės pagalbos telefonu. Lentelės įrengtos ant Žirmūnų, Baltojo, Karaliaus Mindaugo, Geležinio Vilko, Valakampių ir Lazdynų tiltų. Šią iniciatyvą organizavo ir įgyvendina LTPPTA kartu su mobiliojo ryšio bendrove „Tele2". „Tele2" taip pat remia LTPPTA tarnybas, kad jos galėtų atsakyti daugiau skambučių. 

Pirmoji lentelė buvo pritvirtina ant Žirmūnų tilto. Keletas akimirkų iš renginio.
Nuotraukų galerija >>>

2009 rugsėjo 11-13 d. Vilniuje ir Dubingiuose vyko kasmetinė LTPPTA konferencija

2009 09 11-13 Vilniuje ir Dubingiuose vyko kasmetinė LTPPTA konferencija. Šių metų LTPPTA konferencijos tema –  „Verslo indėlis į emocinės paramos plėtrą Lietuvoje“. Keletas akimirkų iš konferencijos.Nuotraukų galerija >>>

2009 rugsėjo 11 d. LTPPTA pranešimas spaudai

LTPPTA išplatino pranešimą spaudai "Verslas vis aktyviau įsitraukia į emocinės paramos plėtrą Lietuvoje"


2009 rugsėjo 10 d. Įteikti apdovanojimai žurnalistams už geriausius straipsnius savižudybės tema.

Įteikti apdovanojimai žurnalistams už geriausius straipsnius savižudybės tema. LTPPTA pranešimas spaudai „Savižudybių prevencijos dieną - apdovanojimai žurnalistams“. Galite susipažinti su straipsniais, kurie buvo pripažinti geriausiais: Šarūnės Kaušylaitės straipsnis „Kam rūpi lietuvių savižudybės“  ir Vestinos Stankevičiūtės straipsnis „Gyvenimas yra sudėtingas, bet gražus“.
Nuotraukų galerija >>>

2009 kovo 5 d. LTPPTA pranešimas spaudai

Išplatintas pranešimas spaudai "Emocinės paramos tarnybos šiemet didins savanorių skaičių".

2009 vsario 24 d. LTPPTA pranešimas spaudai

LTPPTA išplatino pranešimą spaudai „Psichologinės pagalbos linijos sieks teikti pagalbą europiniais numeriais“.

2009 vasario 10 d. LTPPTA pranešimas spaudai

„Sveikatos apsaugos ministerijai savižudybių prevencija - ne prioritetas“.

2009 vasario 3 d. LTPPTA pranešimas spaudai

„Emocingas paauglių savižudybių aptarinėjimas gali paskatinti naujas savižudybes“.

 
 

Pagrindiniai rėmėjai

 
 
 


 
Visi rėmėjai
 

Sprendimas: NET GROUP