Pagalba telefonu  Pagalba internetu Savanorystė 
     
 
Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacija (LEPTA) yra nevyriausybinė organizacija, vienijanti Lietuvoje veikiančias tarnybas, kuriose telefonu ir internetu emocinę paramą teikia specialiai tam paruošti savanoriai ir psichikos sveikatos specialistai. LEPTA misija - kritiniu metu suteikti nemokamą, lengvai prieinamą, anonimišką emocinę paramą, sumažinti žmogaus emocinį skausmą, padėti atlaikyti ir įveikti sunkumus.  2024 metais LEPTA kartu su savo narėmis vykdo projektą "Emocinės pagalbos teikimas telefonu ir susirašinėjant internetu 2024 metais", kurį finansuoja Jaunimo reikalų agentūra.

Šioje svetainėje galite daugiau sužinoti apie asociaciją, jos nares bei jų teikiamą pagalbą, apie galimybę tapti savanoriu.
 
     
 

2023 12 04 Tarptautinės savanorių dienos proga įteikti padėkos raštai

Tarptautinės savanorių dienos proga socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė įteikė padėkos raštus "Jaunimo linijos" savanorei Tatjanai Veromej, „Pagalbos moterims linijos“ Klaipėdos programos vadovei Brigitai Šadauskienei ir "Vaikų linijos" savanorei Astai Garliauskienei.

Tatjana Veromej - ilgiausiai, net 22 metus - savanoriaujanti "Jaunimo linijos" savanorė. Savo savanorystės kelionę ji pradėjo nuo emocinės paramos teikimo telefonu, o ilgainiui įsitraukė į svarbius vidinius organizacijos procesus: stebėjo ir vertino emocinės paramos pokalbių kokybę, išugdė ne vieną naujų savanorių grupę, o šiuo metu rūpinasi esamų savanorių kvalifikacijos kėlimu.

Brigitai Šadauskienei ministrė dėkoja už pozityvios atmosferos komandoje kūrimą, efektyvaus bendradarbiavimo skatinimą ir kūrybiškus bei motyvuojančius sprendimus savanoriškos veiklos koordinavime.

Asta Garliauskienė „Vaikų Linijoje“ savanoriauja daugiau nei 5 metus. Savo savanorystės kelią pradėjo kaip savanorė, teikianti emocinę paramą telefonu, vėliau ėmėsi emocinės paramos teikimo pokalbiais internetu. Vien pokalbiams su vaikais ir paaugliais Asta yra jau paskyrusi beveik 500 valandų. Be to, šiuo metu Asta yra puiki savanorių mokytoja. Ji ne kartą buvo išrinkta „Kauno savanorių metų mokytoja“. Asta yra mylima ir gerbiama kitų savanorių.

Sveikiname!

  


2023 09 23 LEPTA konferencija: savanorystės įkvėpimai ir iškvėpimai

Rugsėjo 22-23 dienomis Vilniuje įvyko tradicinė kasmetinė Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos konferencija. Šiemet ją pavadinome „Savanorystė: įkvėpimai ir iškvėpimai“ ir kalbėjome apie svarbiausią mūsų organizacijų sritį – savanorystę ir savanorius.

Konferenciją atidarė LEPTA vykdantysis direktorius Tomas Baranovas, taip pat sveikinimo kalbą tarė Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė, Jaunimo reikalų agentūros direktorius Jonas Laniauskas. Vėliau buvo pristatyti LEPTA veiklos rezultatai bei tendencijos, o valdybos pirmininkė Rugilė Pekoriūtė-Kuzmė tradiciškai smagiai leido susipažinti visiems atvykusiems į konferenciją.

Ieškodami įkvėpimo, klausėmės Vitalijos Lyska-Accossato pranešimo apie patirtį dirbant „Kaunas 2022“ savanorių koordinatore. Ji pasakojo, kaip ieškojo savanorių renginiams, kaip juos motyvavo ir kaip po visko sukūrė metodologinę medžiagą ir sudėjo ją į leidinį, kurį gali naudoti visos organizacijos, dirbančios su savanoriais

Patirties apie darbą su savanoriais sėmėmės diskusijos metu. Diskusijoje dalyvavo nevyriausybinių organizacijų atstovai, daugiausiai dirbantys prie trumpalaikių savanorystės projektų: Karolis Jurkevičius, "Lietuvos Raudonojo kryžiaus" savanorystės procesų koordinatorius;  Giedrė Kederytė-Kriščiūnė, Vilniaus arkivyskupijos Carito savanorių koordinatorė; Paulius Tamolė, "Stiprūs kartu" savanorių koordinatorius bei kolegė iš Pagalbos moterims linijos – Aušra Stankūnienė. Diskusiją moderavo Rita Stanelytė, "Jaunimo linijos" komunikacijos vadovė.

Kaip suvaldyti stresą tiesiog kvėpuojant, pasakojo ir demonstravo lektorė Agnė Zinkevičiūtė.

Linijų savanorių ir administracijos darbuotojai po konferencijos nuvyko į Mo muziejų, kur aplankė parodą, skirtą Vilniaus 700 metų jubiliejui.

Antrąją konferencijos dieną paskyrėme vieni kitų geresniam pažinimui: „world cafe“ principu linijos pristatė jų veikloje aktualiausius klausimus ir su jais supažindino kitų linijų atstovus. „Jaunimo linija“ kalbėjo apie savižalą, „Vaikų linija“ – apie patyčias internete, „Pagalbos moterims linija“ – apie smurtą artimoje aplinkoje, „Vilties linija“ – apie vienišumą ir vienatvę.

Konferencijoje dalyvavo 65 LEPTA bendruomenės nariai – savanoriai ir administracijos darbuotojai.

Parengė „Jaunimo linijos“ komunikacijos vadovė Rita Stanelytė
 
   
 


2023 09 01 Ilginamas "Vaikų linijos" pokalbių internetu darbo laikas

Nuo rugsėjo 1 dienos "Vaikų linijos" pokalbiai internetu pradeda veikti nuo 14 val. iki 23 val. kasdien. Jaučiant, kad vaikų ir paauglių poreikis gauti emocinės paramos susirašinėjant internetinėmis žinutėmis auga, nuosekliai didiname ir linijų skaičių, ir darbo laiką.

Per septynis šių metų mėnesius atsiliepėme į dvigubai daugiau pokalbių internetu nei per tą patį laikotarpį pernai. O pagausėjus savanorių konsultantų gretoms, trumpėja ir laukiančiųjų eilėje skaičius – šiuo metu galime atsiliepti beveik 90 proc. besikreipiančių vaikų.

Pokalbiai su "Vaikų linija" yra nemokami ir anonimiški, t. y. paskambinus ar parašius nereikia prisistatyti, atskleisti savo asmens duomenų. Taip pat viskas, ką čia pasakoja vaikai ir paaugliai, lieka konfidencialu ir neišeina už emocinės tarnybos ribų – tai reiškia, kad niekas kitas nesužinos, apie ką vaikai kalbėjosi su "Vaikų linija". 

Kalbėdamasis su vaiku ar paaugliu "Vaikų linijos" savanoris konsultantas stengiasi sukurti erdvę, kurioje besikreipiantysis jaustųsi saugus ir galėtų dalytis savo jausmais, išgyvenimais, drauge su konsultantu ieškotų atsakymų į rūpimus klausimus.

Visus emocinės paramos linijų pagalbos internetu kontaktus galite rasti čia.


2023 01 03 „Jaunimo linija“ atnaujina prekės ženklą

32-ejus metus veikianti ir emocinę paramą jaunimui visą parą teikianti nevyriausybinė organizacija „Jaunimo linija“ atnaujina prekės ženklą ir vizualinį identitetą.

                                           

„Sprendimą atnaujinti prekės ženklą paskatino naujos „Jaunimo linijos“ strateginės kryptys. Siekiame būti jaunimui patrauklia ir prieinama erdve emocinių iššūkių akivaizdoje, tad atnaujindami prekės ženklą galvojome apie savo pagrindinę tikslinę grupę – jaunus žmones. Jauni žmonės linkę keistis, eksperimentuoti, ieškoti savęs. Todėl ir atnaujintas „Jaunimo linijos“ prekės ženklas yra takus, dinamiškas, prisitaikantis prie gyvenimo aplinkybių. Tikiu, kad tai ir toliau skatins visą organizaciją būti šiuolaikiška, būti ten, kur yra jauni žmonės ir geriausiai atliepti jų lūkesčius“, - teigia „Jaunimo linijos“ vadovė Diana Bukantaitė.

Atnaujintas prekė ženklo vizualinis identitetas paremtas idėja, kad gyvenimas nėra tik tiesi linija, atvirkščiai – gyvenimas yra visoks: ir juodas, ir baltas, ir pilkas, kartais žalias, su violetiniais intarpais, gyvenimas keičiasi ir vingiuoja, priklausomai nuo aplinkybių ir pasirinkimų. Stabilūs išlieka tik labai nedaug dalykų. „Norime, kad tokį stabilumą jauno žmogaus gyvenime simbolizuotų „Jaunimo linija“ – kad ji būtų tas jungiamasis ryšys, kuris, nepaisant nieko, yra šalia ir yra tada, kai reikia“,- sako Diana Bukantaitė. 

Pagrindinis grafinis elementas – spalvota, „judanti“ linija, kuri simbolizuoja kismą, o kartu ir pastovumą. Atnaujintos ir prekės ženklo spalvos, nors pagrindinės – žalios – neatsisakoma, bet ji modernesnė -  mėtinė, kartu į spalvų paletę įpinta ir naujų, šiuolaikiškų atspalvių. Atnaujintas „Jaunimo linijos“ logotipas atspindi takumą, todėl priklausomai nuo aplinkybių, žalias grafinis elementas bus keičiamas. 

„Jaunimo linijos“ prekės ženklą atnaujino ir vizualinį identitetą kūrė dizaineris Ignas Kozlovas bei prekės ženklų strategė Justina Muralytė-Kozlovė, įkūrę agentūrą „Swamp“. „Atnaujinant „Jaunimo linijos“ vizualinį identitetą pagrindinis iššūkis buvo itin plati ir nehomogeniška tikslinė grupė - jaunimas. Jau pačioje atnaujinimo pradžioje visi sutarėme, kad vengsime stereotipų ir standartinio vertinimo, o kalbėsime su ,,jaunimais“ - amžiumi, branda, patirtimi, kultūriniais ir socialiniais kontekstais itin besiskiriančiais individais, kuriuos jungia tik vienas aspektas - tapatybės formavimuisi labai svarbus amžiaus tarpsnis. Būtent dėl šios priežasties ieškojome vieningai atpažįstamos ir suprantamos prekės ženklo tiesos, kuri procese virto ją iliustruojančia, kintančia, gyva ir takia vizualine išraiška,“ – pažymi prekės ženklų strategė J. Muralytė-Kozlovė.

Atnaujintą komunikacijos strategiją „Jaunimo linijai“ kūrė ryšių su visuomene agentūra „23:45“.

„Jaunimo linija“ buvo įkurta 1991-aisiais, teikia emocinę paramą visą parą anonimiškai ir konfidencialiai bei nemokamai. „Jaunimo linijos“ telefonas yra 8 800 28 888. Šiuo metu Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Skuode „Jaunimo linija“ turi apie 400 savanorių. Per mėnesį „Jaunimo linija“ atsako į vidutiniškai 2200 skambučių, o vakarais savanoriai teikia emocinę paramą internetiniais pokalbiais, kurių pastaraisiais mėnesiais būna virš 600. 

Informacija apie „Jaunimo linijos“ teikiamą emocinę paramą:

◼️ nemokamu telefonu visą parą 8 800 28888
◼️ pokalbiais internetu (angl. chat) kasdien nuo 18 val. iki  24 val.:  bit.ly/Pokalbiai_internetu 

Daugiau info:
Rita Stanelytė
Tel. 8 607 86 698


LEPTA konferencija „Augame ryšyje“ subūrė emocinės paramos linijų savanorius ir darbuotojus

2022 m. rugsėjo 24-25 d. Kaune įvyko kasmetinė Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos (LEPTA) konferencija „Augame ryšyje“, kurioje dalyvavo daugiau nei 50 asociaciją vienijančių linijų darbuotojų ir savanorių iš „Vaikų linijos“, „Jaunimo linijos“, „Pagalbos moterims linijos“, „Vilties linijos“ ir Pagalbos vyrams linijos „Nelik vienas“.

Konferencijos dalyvius sveikino Jaunimo reikalų agentūros direktorius Jonas Laniauskas, kuris pabrėžė emocinės paramos svarbą ir džiaugėsi konstruktyviu bendradarbiavimu su asociacija.

Dr. Ievos Stripeikienės paskaita "Sudėtingos vidinės būsenos. Ką daryti, kai su savimi sunku?" praturtino konferencijos dalyvius naujomis žiniomis ir įžvalgomis, kurios bus naudingos tiek teikiant emocinę paramą, tiek ir lengviau įveikiant asmeninius sunkumus.

Psichologės, meno psichoterapeutės Evelinos Savickaitės-Kazlauskės paskaita "Žvilgsnis į santykius iš pozityviosios psichologijos perspektyvos" pasiūlė pažvelgti į santykius kitu kampu. Sunkumai santykiuose yra dažniausia tema, dėl kurios žmonės kreipiasi į emocinės paramos linijas.

Lektorė Jurgita Gaukštė pateikė vertingų įžvalgų apie savo vertybių pažinimą kelyje link geresnės savimonės ir emocinės sveikatos.

LEPTA vykdantysis direktorius Tomas Baranovas savo pranešime pristatė pirmojo pusmečio asociacijos veiklos rezultatus, kuriuose atsispindėjo, jog emocinė parama telefonu išliko nesunkiai prieinama – linijos pajėgia atsiliepti į maždaug du iš trijų bandymų prisiskambinti. Augo emocinės paramos, teikiamos susirašinėjant internetu („čiatu“), apimtys. Lyginant su emocinės paramos teikimu telefonu, emocinės paramos „čiatu“ dalis per metus išaugo nuo 15 iki 19 procentų. Emocinės paramos telefonu ir „čiatu“ dažniausių temų struktūra yra panaši, tačiau telefonu labiau vyrauja santykių tema, o čiatu – savižudybės tema.

„Vaikų linija“, „Jaunimo linija“, „Vilties linija“, „Pagalbos moterims linija“ ir Pagalbos vyrams linija „Nelik vienas“ pristatė savo veiklos aktualijas.


Nuotraukų galerija >>>
Naujienų archyvas >>>
 
 

Pagrindiniai rėmėjai

 
 
                        


 
Visi rėmėjai
 

Sprendimas: NET GROUP